18. února

Mezinárodní den baterií

Mezinárodní den baterií

Mezinárodní den baterií se slaví v den narození italského vynálezce Alessandra Volty - 18. února.

Komerční banka

Patronem Světového dne baterií je Komerční banka. Odpovědným financováním přispívá k udržitelné budoucnosti a zmírňuje i svůj vlastní dopad na životní prostředí a společnost.

https://www.kb.cz

Mezinárodní den baterií, slavený 18. února, připomíná význam baterií v moderní společnosti a oslavuje narození Alessandra Volty, průkopníka v oblasti elektrochemie. Tento den zdůrazňuje roli baterií ve všech aspektech našeho života, od mobilních telefonů po fotovoltaické systémy, a jejich důležitost v akumulaci a ukládání energie. Baterie, původně objevené Luigim Galvanim v roce 1780, jsou zásadní pro efektivní využívání obnovitelných zdrojů energie a jako záložní zdroje při výpadcích elektřiny nebo problémech s připojením k distribuční síti.
Různé typy baterií a faktory důležité pro jejich výběr, jako jsou cena, životnost a výkon, jsou klíčové pro efektivní využití ve fotovoltaických systémech. Lithiové baterie jsou zvláště preferovány kvůli své delší životnosti a vyššímu počtu nabíjecích cyklů. Důraz je kladen také na správnou údržbu a recyklaci baterií po skončení jejich životního cyklu, což je nezbytné pro udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.