7. září

Mezinárodní den čistého ovzduší za modrou oblohu

Mezinárodní den čistého ovzduší za modrou oblohu

Mezinárodní den čistého ovzduší za modrou oblohu vyhlásilo Valné shromáždění OSN na 7. září s cílem posílit mezinárodní spolupráci při zlepšování kvality ovzduší a snižování jeho znečištění.

DPD

Patronem Mezinárodního dne čistého ovzduší za modrou oblohu je společnost DPD, člen skupiny Geopost – největší sítě balíkové přepravy v Evropě. Každou zásilku doručuje 100% uhlíkově neutrální cestou. Svou uhlíkovou stopu neustále měří, redukuje a veškeré své emise plně kompenzuje. DPD také od roku 2021 měří kvalitu ovzduší v Praze. Jak je na tom Vaše ulice, můžete zjistit na bit.ly/DPDAirPrague

https://www.dpd.com/cz/cs

Mezinárodní den čistého ovzduší za modrou oblohu je zaměřen na zvýšení povědomí o významu čistého ovzduší pro zdraví, ekonomiku a životní prostředí. Cílem je také propojit různé aktéry a hledat efektivní řešení pro zlepšení kvality ovzduší. Společnost DPD se stala patronem tohoto dne díky své práci na lepším životním prostředí, včetně uhlíkově neutrální přepravy. Projekt měření kvality ovzduší v Praze je dalším příkladem snahy o zlepšení situace. DPD je také zapojeno do dobrovolnické akce Ukliďme Česko a je patronem projektu EKOkalendář, který se zaměřuje na ochranu životního prostředí. V EKOkalendáři najdete také dalších 230 dnů a svátků týkajících se životního prostředí.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Unilever
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
dm drogerie markt s.r.o.
Komerční banka
innogy
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS

Copyright Ⓒ 2022 - 2023 | Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.