14. dubna

Den dobrých skutků

Den dobrých skutků

Tento svátek založila v roce 2007 v Izraeli podnikatelka a filantropka Shari Arison prostřednictvím neziskové organizace, která spojuje lidi, kteří chtějí být dobrovolníkem, a organizace, které potřebují pomoc. V roce 2011 se tento den stal celosvětovým s účastníky z celého světa a od té doby se miliony lidí a tisíce organizací z více než 108 zemích každoročně spojují k dobrovolnictví a #DoGood...

Lush

Patronem Dne dobrých skutků je firma LUSH, specialista na ručně vyráběnou přírodní kosmetiku. Jejich příspěvkem ke konání dobra je dlouhodobý projekt Charity pot, podporující iniciativy působící v oblasti ochrany zvířat, lidských práv a životního prostředí.

https://www.lush.com/cz/

Good Deeds Day je globálním hnutím lidí a organizací, které se věnují každodennímu konání dobra. Síť dobrovolníků se rozhoduje organizovat akce, zlepšovat komunity a sdílet zdroje a inspiraci. Projekt Charity Pot od Lush je krém na ruce a tělo, jehož prodej slouží k získávání finančních prostředků pro charitativní organizace a dobročinné projekty. Během 15 let bylo díky prodeji Charity Pot vybráno přes 65 milionů liber pro více než 13 700 neziskových organizací a projektů po celém světě. Projekt Charity Pot v ČR podporuje také vznik EKOkalendáře, který seznamuje veřejnost s dnem na ochranu životního prostředí a zapojuje jednotlivce, firmy a organizace do aktivit spojených s těmito dny. Firma Lush je britská společnost, která se zaměřuje na výrobu kosmetických produktů s důrazem na etiku a ochranu životního prostředí.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.