22. dubna

Den Země

Den Země

Před více než 50-ti lety, 22. dubna 1970, se na různých místech Spojených států shromáždilo na 20 milionů lidí, kteří demonstrovali za zdravější životní prostředí. Kampaní chtěli demonstranti prosadit přijetí nových zákonů o ochraně životního prostředí a prosadit tyto otázky do politické diskuse. Kampaň měla nebývalý ohlas a jejím výsledkem byl vznik Dne Země, který se každý rok 22. dubna slaví po celém světě jako mezinárodního svátek životního prostředí. Od roku 1990 i v České republice.

RAJA

Patronem Dne země je společnost RAJA, evropská jednička v balení se 70-ti letou tradicí. Společnost RAJA se vždy snažila o ekologicky odpovědný přístup k podnikání, čemuž také odpovídá 5 zásad udržitelného balení, na kterých si firma zakládá. Podporujeme rovněž naše partnery, aby zaujali stejný přístup. Denně proto podnikáme kroky, které mají pozitivní dopad na životní prostředí. Dobře promyšlená nákupní politika a správně řízená distribuce nám umožňuje jít příkladem. Přizpůsobujeme se a jednáme tak, abychom snížili spotřebu i náš dopad na životní prostředí na minimum, a to na všech úrovních.

https://www.rajapack.cz/raja-ekologie

Den Země vznikl v roce 1970 v USA jako ekologický happening, který měl upozornit na problémy životního prostředí. Od té doby se oslava Dne Země rozšířila do celého světa a nabrala masový rozměr. Letos je patronem Dne Země společnost RAJA, která se snaží o ekologicky odpovědný přístup k podnikání. Společnost podporuje udržitelný rozvoj a výběr produktů od lokálních dodavatelů, aby se snížily emise CO2. Také se zaměřuje na digitalizaci komunikace a inovace, aby nabízela ekologičtější balení. Na webu společnosti jsou označeny ekologicky odpovědné výrobky. RAJA je evropská jednička na trhu obalů a nabízí široký sortiment produktů a zákaznický servis. Kromě Dne Země existuje ještě dalších 180 dnů a svátků týkajících se životního prostředí, které najdete v EKOkalendáři spolku Ukliďme Česko.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.