26. listopadu

Světový den udržitelné dopravy

Světový den udržitelné dopravy

Počínaje rokem 2023 je 26. listopad slaven jako Světový den udržitelné dopravy OSN. Jádro této iniciativy spočívá v uznání udržitelných, nízkoemisních a energeticky účinných druhů dopravy jako zásadních faktorů, které přispívají ke zmírňování změny klimatu a přizpůsobování se jí. Tyto druhy dopravy navíc hrají zásadní roli při plnění cílů udržitelného rozvoje (SDGs) stanovených OSN.

FlixBus

Patronem Světového dne udržitelné dopravy je společnost FlixBus, průkopník v oblasti udržitelné dopravy – moderní flotila i možnost offsetování. Vizí FlixBusu je stát se 100% uhlíkově neutrální do roku 2040. Pomoci můžete i vy! Dejte přednost před cestováním autem (úspora až 80 % CO2) nebo letadlem (úspora až 90 % CO2) zeleným autobusům, během rezervace u FlixBusu si nejprve vyberte svou trasu a poté jednoduše zaškrtněte příspěvek na ochranu klimatu.

https://www.flixbus.cz/

Valné shromáždění OSN vyhlásilo 26. listopad jako Světový den udržitelné dopravy. Toto rozhodnutí je významným krokem směrem k podpoře spolupráce v oblasti udržitelné dopravy a k prosazování Agendy pro udržitelný rozvoj 2030. FlixBus se stal patronem tohoto dne a nabízí zelenou dálkovou dopravu budoucnosti. Vybráním autobusu FlixBus místo osobního vozu nebo letadla cestující snižují svou uhlíkovou stopu až o 90 %. FlixBus také umožňuje offsetování emisí a již kompenzoval přes 800 000 tun CO2. Společnost se také zavázala k postupné redukci emisí a do roku 2040 chce být uhlíkově neutrální. Velké naděje vkládá do autobusů na bioplyn, které jsou téměř uhlíkově neutrální a mají srovnatelný dojezd s dieselovými autobusy.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2023 | Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.