20. května

Světový den včel

Světový den včel

Každoročním připomínáním Světového dne včel můžeme zvýšit povědomí o zásadní roli, kterou včely a další opylovači hrají při udržování zdraví lidí a planety, a o mnoha výzvách, kterým dnes čelí. Tento den se oslavuje od roku 2018, kdy úsilí slovinské vlády vedlo Valné shromáždění OSN k prohlášení 20. května za Světový den včel.

Penny Market s.r.o.

Patronem Světového dne včel je PENNY. Jako dobrý soused si PENNY uvědomuje zásadní význam včel a ostatních opylovačů pro nás všechny. Bez včel by hrozil nejen úbytek produktů z medu, ale jednalo by se i o problém s opylením řady rostlin, sloužících k výrobě potravin.

https://www.penny.cz

Světový den včel byl zvolen na počest Antona Janši, průkopníka moderního včelařství. Včelstva po celém světě trpí úbytkem, což má negativní dopad na zemědělskou produkci. V České republice je situace zatím stabilní, ale včely neznají hranice a je důležité se o ně starat. PENNY se stal patronem Světového dne včel a podporuje včelaře. Včely mají klíčový význam pro opylení rostlin a produkci potravin. V Praze se konala akce, kde byly prázdné regály bez produktů, které by nebylo možné vyrobit bez včel. PENNY také umístil svá včelstva kolem svých skladů a připravuje výrobky s vlastním medem. K letošnímu Světovému dni včel se koná Den otevřených úlů, kde si veřejnost může prohlédnout včelnic. PENNY je také partnerem botanické zahrady, kde je včelařská expozice. PENNY podporuje včelaře a nabízí produkty pro včelaře i zákazníky, kteří chtějí podpořit chov včel. EKOkalendář spolku Ukliďme Česko obsahuje informace o dalších svátcích a událostech týkajících se životního prostředí.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Unilever
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
dm drogerie markt s.r.o.
Komerční banka
innogy
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS

Copyright Ⓒ 2022 - 2023 | Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.