5. října

Den otevřených dřevostaveb

Den otevřených dřevostaveb

Tradiční den, kdy si mohou návštěvníci po celé České republice zdarma prohlédnout desítky rozestavěných i dokončených dřevostaveb pořádá Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Progresus Invest Holding

Patronem Dne otevřených dřevostaveb je Progresus Invest Holding, který byl založen v roce 2021 s cílem rozvíjet potenciál firem a vytvářet inovativní projekty přínosné pro společnost i životní prostředí. Skupina čerpá z know-how úspěšné společnosti RD Rýmařov, jedničky jejího portfolia a zároveň jedničky na trhu dřevostaveb v ČR.

https://www.progresus.cz/

Progresus Invest Holding, založený Lukášem Zrůstem a Lukášem Foralem v roce 2021, se stal patronem Dne otevřených dřevostaveb. Skupina se zaměřuje na udržitelný development a investuje do projektů s vyšším smyslem. Její nejvýznamnější oblastí podnikání je realitní development, přičemž čerpá z know-how a zkušeností společnosti RD Rýmařov, která je jedničkou na trhu dřevostaveb v ČR. Progresus má před sebou významné investice a rozvojové plány, zejména v oblasti udržitelného developmentu. Dne otevřených dřevostaveb pořádá Asociace dodavatelů montovaných domů, jejímž členem je i RD Rýmařov. Na akci si návštěvníci mohou prohlédnout dokončené i rozestavěné dřevostavby a poznat trendy v oblasti obnovitelného developmentu. RD Rýmařov se rozšiřuje i na západní trhy a má otevřené dveře pro další expanzi. Dřevostavby, označované jako ekologické domy, jsou postaveny převážně z dřeva, které je ekologickým a obnovitelným materiálem. Existují různé typy dřevostaveb, jako jsou sruby, roubenky a sendvičové stavby. Sruby jsou stavěny z celých kmenů a využívají se různé metody spojování. Roubenky jsou postaveny z roubených trámů a mají zdobené stropní trámy. Sendvičové stavby mají nosnou stěnovou konstrukci z dřeva a jsou vyplněny tepelnou izolací. Dřevostavby lze stavět různými způsoby, například systémem Two by Four nebo prefabrikovaným systémem. Kromě Dne otevřených dřevostaveb existují i další svátky a akce v EKOkalendáři spolku Ukliďme Česko, který nabízí informace o životním prostředí a 365 EKOtipů na každý den.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
DHL Supply Chain
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.