21. března

Světový den sázení

Světový den sázení

Věděli jste, že na celém světě se slaví den věnovaný výsadbě v jakékoli možné podobě, od sázení v zahradě po pomoc organizacím nebo dokonce jen šíření povědomí o důležitosti rostlin?

Progresus Invest Holding

Patronem Světového dne sázení je investiční skupina Progresus, jejíž součástí je největší český výrobce dřevostaveb RD Rýmařov. V současné době patří k nejdynamičtějším oblastem podnikání skupiny udržitelný rezidenční a industriální development.

https://www.progresus.cz/

Skupina Progresus, kterou založili Lukáš Zrůst a Lukáš Foral v roce 2021, je patronem Světového dne sázení. Skupina se zaměřuje na realitní development a má v plánu investice a rozvoj v oblasti udržitelného developmentu. Světový den sázení vznikl v roce 2007 jako součást kampaně Lets Plant the Planet s cílem zasadit milion stromů. Od té doby bylo vysazeno více než 15 miliard stromů. Kromě sázení stromů je možné oslavit tento den založením si vlastní zahrádky nebo připojením se ke komunitní zahradě. Další možností je darování sazenice stromku prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Skupina Progresus se rozhodla podpořit trvale udržitelné hospodaření v českých lesích a každoročně vrátí lesům 80 000 nových sazenic. Skupina také upozorňuje na dalších 180 dnů a svátků týkajících se životního prostředí v EKOkalendáři spolku Ukliďme Česko.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
DHL Supply Chain
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.