9. září

Týden bez odpadu

Týden bez odpadu

Zero Waste Week je ekologická kampaň na snížení odpadu na skládkách a koná se každoročně během týdne v září. Jedná se o nekomerční kampaň, jejímž cílem je demonstrovat prostředky a metody ke snížení plýtvání, vytvořit komunitní podporu a zvýšit povědomí o rostoucím problému plýtvání a znečištění životního prostředí.

TIERRA VERDE s. r. o.

Patronem týdne nulového odpadu je společnost TIERRA VERDE, kde vyvíjejí a vyrábějí inovativní drogerii, protože jim dává smysl vkládat svou energii do produktů, které jsou lepší pro naše zdraví i přírodu. Dohromady je svedla touha dělat smysluplnou práci. Baví je stále zdokonalovat svoje výrobky, aby byly účinné a přitom šetrné, s minimem jednorázových obalů. Chtějí, aby se ekologický přístup stal naprosto běžnou součástí života. Stejně jako práce v respektujícím prostředí. A přispívají k tomu každý den, každým produktem, který opustí výrobu v Popůvkách u Brna.

https://tierraverde.cz

TIERRA VERDE, společnost zaměřená na výrobu ekologické drogerie, se stala patronem letošního Týdne bez odpadu. Představili vratnou lahev, která je vhodná na tekuté i sypké produkty a zákazníci ji mohou vrátit zpět do prodejny nebo používat při bezobalovém nakupování. Za produkt ve vratné lahvi zaplatí zákazníci zálohu 25 Kč, která se jim vrátí při vrácení lahve. TIERRA VERDE plánuje od listopadu 2023 lahve znovu naplnit a poslat zpět do oběhu. Akce Týdne bez odpadu probíhají od 11. do 17. září a můžete se zapojit do různých bezodpadových aktivit. Spolek Ukliďme Česko také nabízí EKOkalendář s informacemi o více než 200 dnů a svátcích týkajících se životního prostředí.

Partneři

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
DHL Supply Chain
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.